Obsah

Bezplatné semináře

INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

15.10. Hradec Králové

16.10. Liberec

5.11. Třinec

6.11. Přerov

7.11. Brno

Chci se zúčastnit

Semináře jsou realizovány vždy v čase od 9:00-14:00

Konference o TZB

25.-26. listopadu v Brně

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Rekonstrukce a provoz bytových domů

Zavedení pojmu budova s téměř nulovou spotřebou energie vzbudilo zájem, odpor i očekávání odborníků i široké veřejnosti. Při zachování stávajícího vývojového trendu lze očekávat, že budova s téměř nulovou spotřebou energie bude mít oproti současné běžné budově kvalitnější obálku, dobře regulovatelné vytápění, větrání i osvětlení a bude zásobována částečně z obnovitelných zdrojů energie, byť to ze současného nastavení nemusí pro všechny budovy obecně platit. Větší změny dokončených budov mají dle současně platných předpisů mírnější požadavky. Jak ale řešit přístup pro stávající bytové domy, pokud chceme docílit splnění požadavků nZEB? Je to technicky možné? Jaká je finanční náročnost?

Internetový portál TZB-Info.cz pořádá konferenci, na kterou vás zve:

Středa 13. listopadu 2019

od 09:00 do 17:30 hod.

 

Praha, Masarykova kolej, ČVUT

Praha, Praha 6 - Dejvice

Okruhy témat:

  • Fond oprav - Správné nastavení fondu oprav. „Co je hospodárná doba životnosti“. Požadavky na preventivní údržbu (servis, inspekce, oprava) a na provoz zařízení s obsluhou a bez, pravidla na vytvoření fondu oprav - stanovení nákladů na modernizaci budovy a způsobů jejich úhrady, zejména měsíčních, odpovídajících tzv. „fondu oprav“ u BD a SVJ.
  • Investice - Jak  zajistit finance pro plánované investice? Jak postupovat při zajištění úvěru a jaké jsou současné nabídky na trhu?
  • Pokud bytový dům zvažuje odpojení od CZT, je důležité nejdříve prověřit, zda sjednané podmínky odpovídají skutečnému odběru. Jaké jsou postupy, kdy, kdo a jak sjednat a upravit smluvní podmínky?
  • Co vše je nutné respektovat u nástaveb?
  • Užití nových technologií pro dálkové odečty vodoměrů.
  • Větrání je trvalým tématem pro řešení zdravotních rizik u nevětraných prostor. Jak správně postupovat při přípravě a následné realizaci? Je potřeba stavební povolení? Potřebuji jednat se zástupci SVJ  nebo družstva? Na co mohu narazit?
  • Umíme si vybrat kvalitní svítidla? Jak se orientovat v současné nabídce na trhu s LED osvětlením.

Garant konference: Ing. Renata Straková | Organizační garant: Adéla Bystřická, tel.: 233 081 147, 739 063 668, e-mail: adela.bystricka@topinfo.cz