Obsah

Bezplatné semináře

INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

15.10. Hradec Králové

16.10. Liberec

5.11. Třinec

6.11. Přerov

7.11. Brno

Chci se zúčastnit

Semináře jsou realizovány vždy v čase od 9:00-14:00

Konference o TZB

25.-26. listopadu v Brně

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Jak zodpovědně spravovat bytový dům? Poradíme, bezplatně na semináři!

Seminář Inspirace pro váš bytový dům, přináší inspiraci všem, kteří bydlí v bytovém domě a mají zájem bydlet ekonomicky, bezpečně, zdravotně nezávadně a zároveň v souladu s legislativními požadavky, ale nemají potřebné informace, jak toho dosáhnout. Seminář je určen zejména pro zástupce společenství vlastníků, bytových družstev, správcovských organizací a zástupce bytového fondu měst a obcí.

Vyberte si ten nejlepší termín i město a přijďte se za námi podívat.

1.10. Praha, KC Novodvorská 151, Praha 4
2.10. Ústí nad Labem, Dům kultury, Velká Hradební 19
3.10. Karlovy Vary, Krajská knihovna, Dvory, Závodní 84, společenský sál
15.10. Hradec Králové, Knihovna města (přednáškový sál), Wonkova 1262/1a
16.10. Liberec, Magistrát města Liberec (zasedací místnost), nám. Dr. E. Beneše 1/1
5.11. Třinec, Knihovna Třinec, Lidická 541
6.11. Přerov, Magistrát města Přerov (zasedací místnost), Bratrská 739/4
7.11. Brno, Kongresové centrum ( u hlavního vstupu na Výstaviště), Hlinky 35

Záštitu nad semináři převzal Svaz měst a obcí ČR.

Zájemci si mohou své místo rezervovat prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Účast na semináři je bezplatná, a to včetně vzdělávacích materiálů a drobného občerstvení.

Seminář nabídne širokou paletu témat, řeč bude dále o nutnosti čištění a údržby fasády domu, o komunikaci v domě (ať už s vlastníky, družstevníky, nebo s nájemci či sousedy), o pravidlech úspěšné domovní schůze, o právní problematice společenství vlastníků a bytových družstev, zejména pak o povinnostech vyplývajících z bytového spoluvlastnictví (zejména o §159 NOZ, tzv. péče řádného hospodáře), o nových legislativních opatřeních dotýkajících se chodu bytových domů (např. o směrnici o energetické účinnosti „EED“), o nejčastějších chybách při vyúčtování tepla a teplé vody, o možnostech dotačních programů a dalšího financování investic v bytových domech, či o technických řešeních budov, která přinášejí finanční úspory. V rámci diskuse budou mít posluchači možnost konzultovat problémy, které trápí jejich bytový dům.

Semináře pro bytové domy realizujeme více než sedmnáct let. Za tuto dobu jsme napomohli tisícům bytových domů k jejich obnově, ke zvýšení kvality bydlení i ke spokojenosti jejich obyvatel. Výsledkem naší práce je nejenom prevence předcházení zdravotních rizik spojených se zanedbaným stavem bytového fondu, ale zejména úspora finančních prostředků díky výraznému snížení energetické náročnosti budov. Bydlení tak získává udržitelný standard kvality,“ říká předseda spolku Ing. Petr Němec.